جمع بندی تابستان یکی از همایش هایی بود که به تازگی در مهراول برگزار گردید. مشاوران با تجربه مهراول همواره از تابستان به عنوان یک فرصت طلایی برای دانش آموزان سال دوازدهم یاد می کنند و استراتژی های خاصی برای این دوران طلایی دارند به نحوی که مدرسه برای دانش آموزان سال دوازدهم برنامه ریزی دقیق نموده و حتی در محیط مدرسه مکانی را صرفا برای مطالعه دانش آموزان سال دوازدهم اختصاص داده اند .

مشاوران مهراول برای دانش آموزان برنامه درسی ارائه دادند که مطابق آن دانش آموز در سه ماه تابستان دروس پایه را مورد مطالعه قرار دهد و در انتهای این مدت دروس پایه ی خود را مع بندی نماید .

در واقع تابستان بهترین فرصت برای پیشی گرفتن از سایر رقبا در کنکور است زیرا در تابستان شما زمان بیشتری را می توانید به مطالعه اختصاص دهید و حجم زیادی از دروس خود را مطالعه و جمع بندی نمایید .

مشاوران مهراول تابستان بهترین فرصت برای :

  • افرادی که تا کنون به مطالعه خود اهمیت نداده و قصد جبران دارند
  • افرادی که قصد رسیدن به رشته های دانشگاهی خاص و دشوار دارند
  • افرادی که قصد کسب رتبه برتر دارند
  • افرادی که به دنبال کس مهارت در مطالعه صحیح کنکوری هستند
  • افرادی که در تست زنی ضعیف هستند و به دنبال تقویت این ضعف خود هستند
  • و….

میدانند.

اما متاسفانه ذهن دانش آموزان درگیر جمله ی ” هنوز فرصت زیادی دارم! ” میشود و همین موضوع باعث سست شدن دانش آموز میشود ، پیشنهاد می کنیم در دوران کنکور و مطالعه ذهن خود را از نکات منفی دور نگه دارید و همواره به مثبت اندیشی بپردازید.

در همایش جمع بندی تابستان موضوعی مهم و تحسین برانگیز مطرح شد که بسیاری از دانش آموزان را به تلاش بیشتر تشویق نمود ، ” تلاش برای کنکور یک سال است اما یک عمر را درگیر می کند ” دانش آموزان توجه داشته باشند که تمام آینده ی آنها در گروی نتیجه ی کنکورشان است اگر از دوران کودکی اهدافی را در سر پرورانده اند الان زمانی است که این هدف محقق گردد باید تمام تلاش و انرژی خود را برای رسیدن به هدف غایی خود صرف نمایند ، هیچ گاه اهداف والا و گرانبها به راحتی به دست نمی آیند ، ممکن است راه یک ساله ی سختی پیش رو داشته باشید اما برای رسیدن به هدفتان لازم است با مشقت آن را بپیمایید .

برنامه ریزی تحصیلی که مشاوران مهراول برای تابستان دانش آموزان پایه ی دوازدهم ارائه دادند باتوجه به سطح تحصیلی دانش آموزان بوده و تا حدی حساب شده و دقیق است که اگر دانش آموز مطابق آن عمل می کرد به راحتی می توانست بیش از یک سوم راه را برای رسیدن به اهدافش طی کند و با به اتمام رسیدن تابستان این برنامه ریزی تحصیلی رو به اتمام است و دانش آموزان در این دوران تنها باید به جمع بندی مطالب اندوخته بپردازند و هدف اصلی همایش جمع بندی تابستان نیز عهمین مورد بود و توضیحات لازم در خصوص نحوه ی جمع بندی ارائه شد ، البته هر کدام از دانش آموزان در جلسه مشاوره ای مشخص و دقیق ببشتر با موضوع جمع بندی و چگونگی انجام آن آشنا شدند و این همایش به صورت گروهی برگزار گردید تا دانش آموزان با دیدن رقبای خود بیش از پیش انرژی گرفته و برای رسیدن به اهدافشان تلاش نمایند.

در همایش جمع بندی تابستان که در مهراول برگزار گردید مدیر گروه مشاوران جناب آقای مهدی رضا پناهی چگونی مطالعه ی دانش آموزان در تابستان را مورد بررسی قرار دادند و ضعف هایی که ممکن بود دانش آموزان با آن مواجه گردند در این دوران را نیز بسیار دقیق و موشکافه تحلیل نموده و برای رفع آن راهارهای مناسبی به دانش آموزان پیشنهاد دادند و با توجه به اتمام این دوران طلایی 90 روزه به دانش آموزان اجرای برنامه ی جمع بندی را پیشنهاد دادند تا بتوانند به یک نتیجه ی مثبت از این دوران دست یابند.

دانش آموزان کنکوری معمولا دوران تابستان خود را به مطالعه ی دروس دهم و یا یازدهم اختصاص می دهند و البته تاکید بیشتر اکثر مشاوران بر دروس سال دهم و جمع بندی آن است زیرا از مطالعه ی  دروس سال دهم  مدت زمان بیشتری گذشته در صورتی که امتحانات نهایی که در سال یازدهم برگزار می گردد تا حدی موجب تثبیت دروس سال یازدهم در ذهن دانش آموز می شود و برای یادآوری آن تنها نیاز به یک مرور کوچک است.

در همایش جمع بندی تابستان علاوه بر جمع بندی دروس مورد مطالعه به چگونگی شروع فاز جدید مطالعاتی نیز اشاره کوچکی شد زیرا دانش آموزان تا چند روز دیگر با شرایط جدید مواجه خواهند شد و این شرایط جدید مطالعه ای دقیق با برنامه ریزی دقیق می طلبد در فاز جدید مطالعه برای کنکور دانش آموز باید علاوه بر مطالعه ی دروس سال دوازدهم که به تازگی آن را می آموزد خود را برای امتحان کنکور آماده سازد و تحقق این موضوع تنها در گروی برنامه ریزی دقیق و پشتکار بسیار است.

در اتمام این همتایش مدیر گروه آموزشی جناب آقای مهدی رضا پناهی و موسس مدرسه جناب آقای هاشم میرزایی مثل تمام جلسات با قوت قلب خود عزم و اراده ای قوی به دانش آموزان القاء کردند و در سراسر این مسیر خود را همراه آنها دانستند .

امید است دانش آموزان عزیز که در این سال تحصیلی خود را برای کنکور سراسری آماده می سازند بتوانند با عزم و اراده ای قوی و برنامه ریزی دقیق به اهداف خود دستیابند و در پایان این مسیر دشوار بتوانند زندگی عالی برای خود رقم بزنند .

در قسمت بعد تعدادی از عکس های روز همایش جمع بندی تابستان و فیلم کوتاهیی از آن را مشاهده می نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *