قهرمانان شمشیرباز مهراول

قهرمانان شمشیرباز مهراول

قهرمانان شمشیرباز مهراول

قهرمانان شمشیرباز مهراول افتخار دیگیر برای مهراول و استان البرز کسب نمودند.

نتایج مسابقات کشوری شمشیربازی اعلام گردید. به گزارش وزارت ورزش و جوانان استان البرز اسامی نفرات برتر مسابقات شمشیر بازی در دو اسلحه سابر و اپه اعلام گردید. این مسابقات در سه دوره ی رنکینگ ، جدول و حذفی برگزار گردید .

این رقابت بین نوجوانان ، نونهالان از 9 استان سراسر کشور از جمله البرز ، گیلان ، تهران ، مرکزی و مازندران  برگزار گردید باعث افتخار است که قهرمانان شمشیرباز مهراول مهراول جناب آقای مهرشاد باقر زنجانی و مانی فرهانی با تلاش و کوشش خود موفق به کسب مقام اول و سوم شدند .

جناب آقای مهرشاد باقر زنجانی از قهرمانان شمشیرباز مهراول موفق به کسب مقام سوم مشترک در اسلحه سابر رده بزرگسالان شده است و جناب آقای مانی فراهانی نیز از دیگر قرمانان شمشیرباز مهراول هستند که موفق به کسب مقام اول در اسلحه اپه رده ی نوجوان شده است.

مهراول به عنوان بهترین دبیرستان غیرانتفاعی در سطح استان البرز دیدی همه جانبه به موفقیت و پرورش دانش آموزان دارد و نه تنها از بعد درسی حامی دانش آموزان است بلکه در تمام زمینه های ورزشی و فرهنگی حامی دانش آموزان کوشای خود است .

از دو دانش آموز که جزء هرمانان شمشیرباز مهراول هستند خواستیم تا توضیحاتی در مورد رشته ی ورژشی شمشیر بازی ارائه دهند تا شاید از این طریق افرادی به ورزش شمشیر بازی علاقمند گردند .

شمشیر بازی چیست ؟

شمشیر بازی از انواع ورزش های تخصصی است که قدمت بالایی دارد که در آن دو ورزشکار با استفاده از دو شمشیر کوچک به مبارزه می پردازند شمشیر بازی نیز همانند رشته های دو و میدانی ، شنا ، دوچرخه سواری در دوره های المپیک برگزار می گردد .

این ورزش تنها مختص به آقایان نمیباشد بلکه بانوان نیز به صورت دو نفره قادر به فعالیت در این حوزه می باشند و این ورزش هم به صورت انفرادی و هم به صورت گروهی قابلیت اجرا دارد .

ظاهر ورزشکار در ورزش شمشیر بازی :

شمشیر بازی نیز همانند سایر ورزش های دیگر مستلزم ظاهری به خصوص است فرد ورزشکار باید ظاهری استاندارد داشته باشد تا از خطرات احتمالی از این طریق جلوگیری شود.

از لوازم مورد نیاز برای ورزش شمشیر بازی می توان موارد ذیل را نام برد.

  • دستکش های مخصوص
  • لباس مخصوص شمشیربازی
  • ماسک با تور فلزی

تمام این موارد به جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از آسیب های احتمالی است .

حرکات شمشیر بازی :

شمشیر بازی نیز همانند سایر ورزش ها مستلزم آموزش هایی است که به واسطه ی آن میتوانند تخصص پیدا کنند وقتی به مسابقات شمشیر بازی توجه کنید شاید از حرکات سریع متعجب شوید و به واسطه ی این همه حرکات حرفه ای و سریع سر در گم شوید ، برای متوجه شدن حرکات ورزشکاران شمشیر باز بهترین کار این است که فقط به یکی از پارتنرها توجه کنید تا بهتر متوجه حرکات تخصصی شوید.

از جناب آقای مهرشاد باقر زنجانی و مانی فراهانی در مورد قوانین موجود در ورزش شمشیر بازی جویا شدیم تا در این زمینه نیز اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم .

قوانین شمشیر بازی:

مسابقات شمشیر بازی معمولا در زمینی به طول 14 متر و عرض 1.5 متر برگزار می گردد

نحوه ی ادای احترام در ورزش شمشیر بازی با استفاده از شمشیر صورت می گیرد به این صورت که ورزشکاران محافظ شمشیر خود را در کنار چانه ی خود قرار می دهند .

هر ست مسابقه در شمشیر بازی 3 دقیقه است اما گاهی اوقات ممکن است رقیب 15 امتیاز کسب کرده باشد در این لحظه مسابقه خاتمه میابد .

اگر در طول زمان مشخص شده برای مسابقه هیچ یک از شرکت کننده ها موفق به کسب امتیاز 15 نشوند شخص برنده کسی است که امتیاز بالاتری دریافت کرده است.

اگر 9 دقیقه از زمان برگزاری مسابقه گذشت و هیچ کدام از طرفین موفق به کسب امتیاز بیشتر نسبت به رقیب خود نشدند یک دقیقه وقت اضافه اعلام خواهد شد.

این توضیحات اندکی در مورد این رزش از زبان قهرمانان شمشیر بازی در مهر اول بود تا از این طریق اندکی شوق و اشتیاق در سایر افرادی که این صفحه را مطالعه می نمایند ایجاد نماییم.

 مهراول همواره به دانش آموزان خود میبالد و از موفقیت آنها خرسند میگردد و همواره در تمامی زمینه های هنری ، ورزشی ، تحصیلی و… حامی و پشتیبان دانش آموزان است و برای موفقیت آنها تلاش می کند.

باعث افتخار مهراول است که قهرمانان شمشیرباز از بین دانش آموزان مهراول بودند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار