رازهایی برای موفقیت در زندگی

رازهایی برای موفقیت در زندگی

راز موفقیت نکته ای متمایز نیست که بتواند برایتان معجزه کند، بلکه اگر رازهایی برای موفقیت در زندگی وجود دارد می تواند ترکیبی از عادت های هوشمندانه، برخورداری از روحی سرسخت و مصمم و مجموعه از شانس ها باشد. ایجاد چند تغییر آگاهانه در رفتار و نگرش هایتان در رابطه با رازهایی برای موفقیت در زندگی، می تواند بسیار ارزشمند باشد. انسان های موفق درک می کنند که صفات، رفتارها و اقدامات مختلفی برای موفقیت وجود دارد که می توان آن ها را به دست آورد.

در اینجا به مواردی اشاره می کنیم که افراد موفق در زندگی خود از آن ها استفاده می کنند:

افراد موفق همیشه آماده هستند.

آماده بودن برای فرصت ها به معنی ایجاد یک برنامه استراتژی جامع با در نظر گرفتن دیدگاهتان، ارزش ها و هدف هایتان می باشد، که در برگیرنده ی درک قوی تری نسبت به دانش های جدید است. برای گسترش تعداد گزینه های در دسترستان و استفاده بیشتر و بهینه تر از آنها، سعی کنید به یادگیری آنها بپردازید و به فردی تبدیل شوید که کارهای هر روزش را بهتر انجام می دهد.

افراد موفق فکر شده سخن می گویند.

دائما بی پرده و صادق باشید. این ویژگی را به نقطه قوتی برای خودتان تبدیل کنید تا ذهنتان بدون ترس از قضاوت شدن به شما اجازه صحبت کردن دهد. با حقانیت صحبت کردن و صداقت داشتن باعث می شود بتوانید از حرفهای خود با اقداماتی که به موفقیت شما کمک می کند حمایت کنید.

افراد موفق به ارزش های خود احترام می گذارند

رفتار خود را براساس ارزش های مهم تان تنظیم کنید و مطمئن شوید رفتار شما در آن متمرکز است. اگر به ارزش ها برتری دهید، هر چیزی را عالی انجام می دهد. حتی اگر درگیر انجام کار گروهی هم باشید، بازهم اگر هدف تان بر ارزشهایتان منطبق باشد سعی می کنید همه چیز را با همکاری گروه و به بهترین نحو انجام دهید.

افراد موفق مشکلات را در ذهنشان تحت کنترل قرار می دهند.

هر انسانی در زندگی با چالش ها و موانع مختلف مواجه می شود. هرچقدر هم این موانع و مشکلات سخت باشد، با کار سخت، انعطاف پذیری و استحکام می توانید بر آن ها غلبه کنید. با افرادی که می توانند موضوعات را به خوبی و از دیدگاه های مختلف ببینند و در تاریک ترین موقعیت آن را برای خود روشن و نورانی کنند، بیشتر مراوده کنید. در صورتی که ترس هایتان در قدم هایتان رخنه کند، شما را به فردی با ذهنی چالش ناپذیر تبدیل می کند. هنگامی که شروع می کنید ذهنتان را تحت کنترل خود قرار دهید به سرعت می توانید فرصت های بیشماری را به سمت خود جب نمایید.

افراد موفق اعتماد به نفس را در خود محقق می نمایند

حتی بدون گرفتن بازخورد مثبت از دیگران، به خودتان اطمینان داشته باشید. توانایی انجام کارها به شکل مستقل،  یک راه برای اطمینان پیدا کردن نسبت به توانایی ها و کسب اعتماد به نفس می باشد. اعتماد به نفس داشته باشید، اما این به این معنی نیست که زمانی که به کمک نیاز دارید، از دیگران درخواست نکنید.

افراد موفق استرس خود را کنترل می کنند

همیشه و در هر کاری امکان دارد عاملی وجود داشته باشد که اشتباه باشد و موجب نقص در کار شود، مسائلی که باعث استرس می شوند، افراد یا سیستم هایی که به درستی کار نمی کنند و یا موضوعاتی که باعث ایجاد ناراحتی می شوند. یادگیری تکنیک های مدیریت استرس، نه تنها باعث پیشرفت و سهولت در کسب موفقیت می شوند، بلکه به شما کمک می کند که به یک نمونه مثبت برای دیگران تبدیل شوید.

افراد موفق به شکل مداوم از در جا زدن در وضعیت فعلی خود اجتناب می کنند

تشخیص دادن تفاوت بین کسی که بسیار موفق است و کسی که تنها سعی دارد در موقعیت موفق فعلی خود باقی بماند ، آسان است. شخص بسیار موفق تلاش برای بهبود مهارت هایش را ادامه می دهد و از قرار گرفتن در موقعیت ایستا دوری می کند. وسوسه برای حفظ وضعیت موجود پس از کسب مقدار مشخصی از موفقیت بسیار اتفاق عادی و فراگیری است که ممکن است برای همه افراد صادق باشد. اما تعهد به حفظ رشد مداوم، یادگیری و تکامل یافتن برای موفق ماندن عاملی است که تفاوت بین افراد را رقم می زند.

حفظ نظم و انضباط یکی از عوامل کسب موفقیت است

کلید برقراری انضباط در زندگی، شناسایی مهم ترین چیزها برایتان و ایجاد یک دیوار و سپر برای محافظت از این موارد است. همواره برای افراد، فرصت ها، ایده ها و حواس پرتی ها به طور هم زمان با هم وجود خواهند داشت، اما با برخورداری از نظم و انضباط، می توانید آزاد باشید و کارها را در کنترل خود بگیرید. دانستن اینکه به چه چیزی، در چه زمانی آری بگویید و یا اینکه کلا آن را کنار بگذارید می تواند تفاوت بین شکست و موفقیت باشد.

افراد موفق همواره خود را به چالش می کشند

یک ویژگی فوق العاده که در بین افراد موفق بسیار به چشم می خورد همین است، زمانی که می توانید یک روش جدید برای بیان یک مفهوم پیدا کنید. زمانیکه اکثر مردم موضوعات را نادیده می گیرند، با چشمان باز به پیرامون خود و مسائل بنگرید و گوش فرا دهید. هر روز برای پیدا کردن دیدگاه های جدید در مورد ایده های چالش برانگیز و روش های جدید برای انتقال آن ها به دیگران کار کنید.

افراد موفق می دانند که چگونه با ناراحتی های خود روبرو شوند و آنها را درک کنند.

یاد بگیرید با ناراحتی های خود کنار بیایید. بسیاری از مردم با اهداف بزرگ شروع می کنند، اما نمی توانند در طولانی مدت مسیر رو به جلوی خود را ادامه دهند. زیرا از شکست خوردن شدن، ناکامی و یا اینکه با کمبود مواجه شوند می ترسند. همواره تلاش کنید راه هایی را برای تشخیص و شناخت ترس های خود بیابید و مواردی که شما را به چالش می کشد را در نظر بگیرید.

افراد موفق سرمشقی و نمونه ای زندگی خود هستند.

افراد موفق بیشتر بر روی برنامه ریزی، هماهنگی و همکاری ها کار می کنند و با ایجاد عادت های سازماندهی شده، سعی می کنند به صورت منظم به اهدافی که می خواهند برسند. شما هم از امروز می توانید شروع کنید تا همین کار را انجام دهید. تبدیل به یک راهنما برای دیگران شوید، عناصر مختلف را به طور یکپارچه و مؤثر ترکیب کنید.

افراد موفق همواره روی تاثیرگذار بودن روی دیگران تمرکز می کنند.

تأثیر گذاری یعنی اینکه بتوانید مردم را تشویق کنید و به آن ها انگیزه دهید. این تعریف به معنی نگاه از بالا به پایین به دیگران و احساس برتری داشتن نسبت به آنها نیست، بلکه به معنی با بالا کشیدن دیگران است. دیگر روشهای اعمال قدرت مانند آنچه که شما می توانید به عنوان یک رئیس با  فرمان دادن و یا کنترل کردن دیگران انجام دهید، محدودیت های خاص خود را دارد، اما اینکه شما بر روی شخصیت و تاثیرگذاری خود روی دیگران کار کنید، اجازه می دهد تا ایده های خود را به دور از محدودیت های شخصی گسترش دهید.

افراد موفق همواره خود را به استانداردهای بالاتر هدایت می کنند

بیش از هر چیز دیگری، برخورداری از استانداردهای بالا یک پیش شرط برای موفقیت هستند. همواره فرصت هایی را برای کاهش حاشیه ها، انجام کارهای نصفه کاره و ناهماهنگی در کارها در نظر بگیرید، اگر خود و دیگران را به یک استاندارد بالاتر بسپارید، از این که چقدر آنها (و شما) می توانند ایستادگی کنند و در انجام کارها موفق باشند شگفت زده خواهید شد.

به دنبال دست یافتن به رازهایی برای موفقیت در زندگی، باید سعی و تلاش را به عادتی همیشگی در زندگی تبدیل کنید و همواره این پشتکار را در خود تقویت کنید تا بهترین ها را با وجود تمام مشکلات برای خود رقم بزنید

منبع: سایت مهر اول

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار