کلید موفقیت دانش آموزان

کلید موفقیت دانش آموزان

برخلاف تصور بسیاری از افراد، کلید موفقیت دانش آموزان از دل نگرانی ها و دغدغه هایی بیرون می آید که در حین تحصیل برای بسیاری از آن ها شکل می گیرد. برای مثال در بسیاری موارد ذهنشان در گیر این است که در طول سال تحصیلی، ارزشمندترین منابع برای گذراندن امتحانات چیست؟ در برخی مواقع هم هنگام فرا رسیدن زمان امتحانات، اغلب دانش آموزان از این تعجب می کنند که با چه سرعتی فرصتشان تمام شد.

در حالیکه در شرایط عادی، احساس می کنند که روز هرگز پایان نمی یابد. اما بخاطر بسپارید که هر روز تنها بیست و چهار ساعت است و این مدت برای همه افراد یکسان است. از آنجاییکه هیچ دانش آموزی نسبت به دیگری زمان بیشتری در اختیار ندارد، گاهی اوقات یک مدیریت زمان مناسب می تواند منجر به دستیابی به نتایج عالی در امتحانات شود.

مدیریت زمان موردی است که به ما آموزش داده نمی شود اما دیگر وقت آن است که یاد بگیریم چگونه زمان را کنترل کرده و آن را عاقلانه صرف کنیم. مهر اول دبیرستان پسرانه در کرج تلاش خود را کرده تا فضا را برای آشنایی با آنچه که بعنوان کلید موفقیت دانش آموزان در تحصیل کاربردی می باشد، فراهم آورد. از بین مدارس مختلف، مهر اول بعنوان یک دبیرستان پسرانه در کرج توانسته مسیر را برای رسیدن به موفقیت برای دانش آموزان هموار نماید. به دانش آموزان خواهیم آموخت چگونه زمان را به بهترین شکل مدیریت نمایند.

مدیریت زمان باعث می شود که دانش آموزان در طول سال های تحصیل خود از حداکثر میزان یادگیری بهره مند شوند. با کمک برنامه ریزی کردن صحیح، راه مدیریت و کنترل زمان را به دانش آموزان خواهیم آموخت. شاید برنامه ریزی کردن برای دانش آموزان به عنوان اتلاف وقت احساس شود ولی با دانستن چند دلیل ساده، بسیاری خواهان این هستند که برنامه ریزی را یاد بگیرند.

تکنیک مدیریت زمان، برنامه ریزی، ترفندهای مطالعه صحیح و بسیاری موارد دیگر در طول سال تحصیلی به صورت گام به گام در مدرسه مهر اول ” دبیرستان پسرانه در کرج ” آموزش داده می شود.

مدیریت زمان و کلید موفقیت دانش آموزان

  • مدیریت زمان به اولویت بندی کمک می کند.

هدف از اولویت بندی با کمک یک برنامه ریزی خوب این است که دانش آموز اولویت های مهم و وظایف اصلی خود را شناخته و از آن ها محافظت نمایند.

  • کمک به واقع بین بودن می کند.

در بسیاری از موارد دانش آموزان نمی دانند که انجام کاری در واقعیت ممکن است چه میزان زمان ببرد. جدول زمانی در این حالت می تواند کمک کند تا متوجه شویم تا صرف چه میزان زمانی، برای انجام کارها نرمال می باشد. دبیرستان پسرانه در کرج مهر اول با کمک مشاورین درسی خود راهنمایی های لازم را برای شیوه صحیح برنامه ریزی در اختیار دانش آموزان قرار می دهد.

  • این امر مانع از تاخیر و تعویق در انجام کارها خواهد شد.

با نوشتن لیستی از وظایفی که با بیشترین احتمال حدس می زنید آنها را بایدانجام دهید، می دانید که چه مواردی را نباید از قلم بیاندازید.

  • مدیریت زمان کمک می کند پر بازده عمل نمایید.

شما پیش از شروع مطالعه باید بدانید که دقیقا پیش از هرچیزی چه درس و مبحثی را باید بخوانید و برای آن آماده شوید.

  • همچنین یک برنامه ریزی و مدیریت زمان درست به شما آزادی عمل بیشتری را نیز خواهد داد.

با کمک برنامه ریزی می توانید پیش بینی کنید که خواندن یا مرور هر درسی در چه زمانی پایان می یابد. اما در اغلب موارد مشاهده می شود دانش آموزانی که برنامه ریزی درستی ندارند، بدون یادگیری تمام وقت خود را از دست می دهند.

  • رعایت این نکات به کاهش میزان عذاب وجدان کمک می کند.

اگر برنامه ریزی صحیح داشته باشید، هنگامی که هدف روزانه تان را به انجام  رساندید می توانید باقی وقتتان را بدون اینکه دغدغه و نگرانی در مورد درسهایتان داشته باشید بگذرانید. چون می دانید که فعالیتهایی که باید انجام می دادید را به اتمام رسانده اید.

  • برنامه ریزی در پیگیری پیشرفت درسی به شما کمک خواهد کرد.
  • مدیریت زمان صحیح به شما این امکان را می دهد تا از برنامه ریزی برای مدت زمان طولانی استفاده کنید.

حتی زمانیکه دیگر مشغول به تحصیل نیستید این برنامه ریزی و مدیریت زمان برای زندگی آینده و پیشرفت کاری تاثیری مثبتی خواهد داشت. از کلید موفقیت دانش آموزان، مدیریت زمان تنها بخشی از مسیر بوده  که با رعایت آن مطمئنا به نتایج مطلوبی می توان دست یافت. با یک سیستم استاندارد آموزشی در مهر اول ” دبیرستان پسرانه در کرج ” کلید موفقیت دانش آموزان در تحصیل و زندگی را به آن ها خواهیم آموخت تا  پلی برای موفقیت های بیشتر آن ها در آینده درخشانشان باشیم.

منبع: سایت مهر اول

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار