ویژگی های یک مدرسه غیرانتفاعی

مدرسه غیرانتفاعی

این ویژگی ها دلایلی هستند که شما فرزندانتان را به مدرسه غیر انتفاعی خواهید فرستاد. مهر اول دبیرستان غیر انتفاعی پسرانه در کرج که تمام تلاش خود را برای نزدیک بودن به استانداردهای جهانی نموده است. تمام تلاش ما در راه اندازی دبیرستان غیر انتفاعی پسرانه در کرج در اختیار قرار دادن جایی برای هرچه دلپذیرتر کردن دوره نوجوانی برای دانش آموزان بوده است.

از ویژگی هایی که یک مدرسه غیر انتفاعی باید داشته باشد به برخی از استانداردهای جهانی می توان اشاره کرد که در زیر به آن اشاره نموده ایم. مطمئنا هنگامی که شما شروع به جستجو برای انتخاب مدرسه ای میکنید تا فرزند خود را به آنجت بفرستید، زمان زیادی را به صرف تحقیق و پرس و جو در مورد ویژگی های مختلف آن خواهید کرد. بنابراین به نکاتی که درباره مدارس غیر انتفاعی اشاره خواهیم کرد حتما توجه نمایید.

یک مدرسه غیرانتفاعی خوب باید چگونه باشد؟

کلاس ها

مهمترین ویژگی این کلاس ها در ابتدا اندازه آن ها می باشد. در دبیرستان غیرانتفاعی به جهت پذیرفتن تعداد نفرات کمتر، دانش آموزان به بهترین شکل از محتوای آموزش داده شده بهره مند می شود. سایز مناسب و تعداد مناسب دانش آموزان در یک کلاس باعث شده تا معلم به خوبی بر روی تمام دانش آموزان خود تمرکز داشته باشد و در طول یک سال تحصیلی به بهترین شکل با آن ها ارتباط برقرار نماید و با روند پیشرفت تحصیلی تک تک آن ها آشنایی پیدا کند.

مهر اول دبیرستان غیرانتفاعی پسرانه در کرج بهترین فضا را در کنار باکیفیت ترین نیمکت ها و دیگر امکانات آموزشی، برای کلاس های درسی خود و برای تعداد مشخصی از دانش آموزان در نظر گرفته است. این مدرسه تمام دقت خود را به کار بسته تا برای خارج نشدن از استانداردهای خود هرگز تعداد نفرات بیشتری را فراتر از ظرفیت مدرسه ثبت نام ننماید. از این رو برای پاسخگویی به تقاضای بالایی که برای ثبت نام برای هر پایه تحصیلی وجود دارد، همواره چند کلاس درسی در نظر گرفته شده است. مهم ترین نقشی که یک کلاس منظم در مدارس غیر انتفاعی دارد این است که معلم به تمام دانش آموزان توجه داشته و همگی آن ها در بحث ها و مباحث مطرح شده در کلاس مشارکت می نمایند.

معلمان

معلمان یک مدرسه غیرانتفاعی بالاترین مدارک تحصیلی و در عین حال بهترین تجربه تدریس را ارائه می دهند. حرفه ای بودن معلم ها در یک مدرسه غیرانتفاعی، در واقع نقشی است که برای ایجاد انگیزه و اشتیاق  در یادگیری مباحث در دانش آموزان ایفا می نماید. برای مثال اگر معلمی تدریس درس فیزیک را انجام می دهد باید به خوبی بر مباحث تسلط داشته و در برابر پرسش های دانش آموزان بهترین راهنمایی را به آن ها ارائه نماید.

در این صورت است که دانش آموزان روی توانایی ها و حرفه ای بودن معلم خود حساب باز کرده و در یادگیری مباحث به او توجه خواهند کرد. این حرفه ای بودن علاوه بر مدارک تحصیلی، با تجربه فراوان در زمینه تدریس مهیا می گردد. در مهر اول “مدرسه غیر انتفاعی پسرانه در کرج” این افتخار را داریم که از همکاری برترین اساتید با بهترین تجربه تحصیلی بهره مند شویم.

یک جامعه بودن

باغ آینه “مدرسه غیرانتفاعی پسرانه در کرج” یک جامعه هر چند کوچک از دانش آموزان، معلم ها و کادر اداری می باشد که در کنار هم تجربه ای دلنشین را سپری خواهند کرد. هدفی که در مدرسه پسرانه مهر اول دنبال کرده ایم علاوه بر توجه به حوزه آموزشی، آشنا کردن دانش آموزان با جهان پیرامونشان بوده است. دانش آموزان در این مدرسه با مواردی آشنا می شوند که باعث می شود نه تنها به خود احترام بگذارند بلکه برای عقاید و حقوق دیگران احترام قائل شوند.

دانش آموزان با این مفهوم آشنا می شوند که برای داشتن جامعه ای سالم، حتی در اندازه یک مدرسه، لازم است تا افراد از خود پویایی نشان دهند. دانش آموزان شناخت کافی از شخصیت های مختلفی که ممکن است در جهان وجود داشته باشند را در یک فضای کوچک به دست می آورند.

توجه به برنامه های ورزشی

برنامه های ورزشی و برنامه های هنری در اغلب مدارس مورد توجه قرار میگیرد و مهر اول ” مدرسه غیر انتفاعی پسرانه در کرج” در این مورد مستثنی نمی باشد. وجود برنامه های ورزشی باعث ایجاد تعادلی بین فرآیند یادگیری و بلوغ در نوجوانانی می شود که در دبیرستان غیر دولتی مهر اول ثبت نام نموده اند. به همین دلیل حتما زمانی را در برنامه ریزی کلاس ها، برای انجام فعالیت های ورزشی در نظر می گیرند.

بنابراین با توجه به این موضوع، طیف وسیعی از شاخه های ورزشی مانند ورزش های تیمی در مدارس ارائه می شود تا همه بتوانند با توجه به علاقه خود از بین آن ها رشته ورزشی مورد علاقه خود را انتخاب نمایند. در کنار تلاش ما برای فراهم آوردن موقعیتی برای بهبود فرآیند یادگیری در دانش آموزان، هر ساله شاهد کسب افتخاراتی از سوی دانش آموزان برای دبیرستان پسرانه مهر اول بوده ایم.

فعالیت های فوق برنامه

بخش مهمی از فعالیت های مدرسه در کنار ارائه بهترین برنامه آموزشی توجه به فعالیت های فوق برنامه ای می باشد که باعث شده تا هم سطح یادگیری دانش آموزان گسترده شود و هم اینکه انگیزه لازم در آن ها ایجاد شود. برای انجام فعالیت های تحصیلی اضافی، برنامه های فوق برنامه درسی بخش جدایی ناپذیر از شرایط مدارس غیر دولتی می باشد. در این مورد نیز مهر اول “مدرسه غیرانتفاعی پسرانه در کرج” زمانی را به صورت ثابت در جدول فوق برنامه خود جای داده است.

ویژگی هایی که یک مدرسه غیر انتفاعی باید داشته باشد همان تفاوتی است که باعث می شود والدین این مدارس را برای فرزندان خود برای دسترسی به بهترین سیستم آموزشی انتخاب کنند. تفاوتی مشهود که باعث کمک به بهبود روند یادگیری دروس و در نتیجه رسیدن به بهترین دانشگاه های معتبر می شود. بخش مهمی از مهر اول که باعث شده تا به شکل چشمگیری متفاوت عمل نماید وجود گروه مشاوره حرفه ای مهر اول می باشد. گروهی متشکل از حرفه ای ترین و موفق ترین مشاورهای درسی که در طول دوره تحصیلی به بهترین شکل به دانش آموزان کمک می کنند.

در این جلسات مشاوره درسی هر آنچه که در رابطه با برنامه ریزی مطالعاتی و شیوه های مطالعه لازم است در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود. مهراول پلی بوده برای رسیدن به دانشگاه های معتبر ایرانی که هر ساله موفقیت های دانش آموزان آن خود گواهی بر این امر بوده است.

منبع: بلاگ مهر اول

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار