آمادگی برای کنکور

آمادگی برای کنکور

در بین مواردی که به عنوان موضوعاتی در جهت آمادگی برای کنکور به آن اشاره می شود، ترفندهایی نیز وجود دارد که برای موفقیت در کنکور می توان آن ها را به دانش آموزان توصیه کرد. مهر اول برای آمادگی هرچه بیشتر دانش آموزان و آشنایی با سوالات کنکور و موفقیت در کنکور توانسته از بهترین مشاور های حرفه ای برای مشاوره کنکور در کرج کمک بگیرد. مهر اول تمام تلاش خود را نموده تا بعنوان یک دبیرستان غیر دولتی در کرج بیشترین نزدیکی را به استانداردهای جهانی داشته باشد.

اگرچه آمادگی برای کنکور فعالیت بسیار سخت و زمان بری است اما، در کنار سخت بودن این کار، آگاهی داشتن از برخی نکات خود به تنهایی می تواند آمادگی لازم را در شما ایجاد نماید.

آماده شدن برای امتحان کنکور:

  • ایجاد یک برنامه کاربردی

در واقع دانش آموزان زمان بیشتری را برای درست کردن یک جدول برنامه ریزی صرف می کنند تا عملی نمودن آن. بنابراین برای یک برنامه ریزی موفق طرحی را بریزید که بتوانید حتما آن را اجرا کنید. برای یک برنامه ریزی موفق در خصوص موضوعاتی که تصور می کنید برایتان دشوارتر است، زمان بیشتری اختصاص دهید و همواره جدول برنامه ریزی را به گونه ای بچینید که جایی برای مسائل غیر مترقبه ای که ممکن است برایتان پیش آید، وجود داشته باشد.

  • در آمادگی برای کنکور حتما نقاط قوت و ضعف خود را بشناسید.

دانش آموزان مختلف ویژگی های متفاوتی با هم دارند و هیچ زمان نمی توان دو نفر را پیدا کرد که صد در صد استعدادهای مشابهی داشته باشند. ما در مهر اول باعنوان بهترین دبیرستان غیر دولتی در کرج با کمک با تجربه ترین معلم ها و مشاورین، هر دانش آموز را با نقاط قوت و ضعفی که ممکن است داشته باشد آشنا می نماییم. بین تشخیص داد ن نقاط قوت یا ضعف تفاوت چندانی وجود ندارد. زیرا زمانیکه دانش آموزی با نقاط ضعف خود آشنا نباشد، نقاط قوت خود را هم به خوبی تشخیص نمی دهد. تقویت نقاط قوت و تلاش برای از بین بردن نقاط ضعف می تواند یکی از راهکارهای موثر  برای موفقیت در کنکور باشد.

  • از گرفتن کتابهای غیر ضروری برای مطالعه پرهیز کنید و در عین حال بر آن تعداد کتابی که دارید تسلط پیدا نمایید.

دانش آموزان عادت دارند که برای یک موضوع به کتاب های مختلف رجوع کنند، که این امر هم باعث از بین رفتن بخش مهمی از زمانی می شود که برای تمرکز روی آن موضوع می توانستند صرف نمایند. درست است که استفاده از کتاب های کمک آموزشی می تواند در مواردی کمک حال دانش آموز باشد، اما زمانی این اتفاق میافتد که پس از یادگیری صحیح درس به آن رجوع کنید و با کمک آن بتوانید مسائل را بهتر درک نمایید.

اما وقتی که این کتاب ها باعث سردرگمی هرچه بیشتر شما در درک مسائل شوند، می توانند اثر معکوس بر روی روند یادگیری شما بگذارند. بدون شک و تردید کمک گرفتن از کتاب های درسی، جزوات درسی و پرسش از معلم ها اولین راه برای حل مشکلات است که به شما توصیه می شود. در مهر اول ” دبیرستان غیر دولتی در کرج” با کمک بهترین اساتید توانسته ایم هر ساله دانش آموزان بسیاری را به دانشگاه های معتبر کشور معرفی نماییم.

  • سوالات را با دقت بخوانید.

طراحان سوالات کنکور دوست دارند تا با بازی کردن با سوالات و گزینه ها دانش آموزان را به دام بیاندازند. همین طراحی سوال کنکور است که آن را بسیار متفاوت از امتحاناتی می کند که دانش آموزان به طور معمول در طی سال های تحصیل با آن مواجهه هستند. بنابراین یکی از ساده ترین توصیه ها در مسیر آمادگی برای کنکور رعایت همین نکته است. پس سوال را با دقت بخوانید و در عین حال گزینه ها را با تمرکز زیاد بررسی کنید. حتما تمام گزینه های یک تست را بخوانید و دقیق ترین و نزدیکترین پاسخ به آنچه که در سوال از شما خواسته اند را انتخاب کنید.

  • یک استراتژی از پیش تعیین شده برای رفتن به سر جلسه کنکور داشته باشید.

این استراتژی می تواند شامل روش های کنترل زمان باشد که مشاور کنکور در اختیار دانش آموزان قرار می دهد. داشتن یک طرح مشخص باعث می شود تا در هنگام حضور در جلسه کنکور برای روبه رو شدن با سوالات مختلف آمادگی کافی را داشته باشید. بسیاری از دانش آموزان باهوش به جهت استرس و اضطرابی که در جلسه کنکور دچارش می شوند، بازده کافی که انتظار می رود داشته باشند را از خود نشان نمی دهند.

در آمادگی برای کنکور، وجود یک طرح کلی و  آگاهی از اینکه چگونه زمان خود را بر روی سوالات سخت بگذارید و حتی در مواقعی از برخی سوالات بگذرید می تواند تا حد زیادی موفقیت شما در کنکور را تضمین کند. باید تمام سوالات تک تک دروس را بخوانید و به آن هایی که می توانید پاسخ دهید. هرگز بر روی سوالاتی که از جواب آن مطمئن نمی باشید متوقف نشوید. موارد دشوار را بگذارید برای زمانیکه در آخر امتحان وقت اضافه می آورید. مهر اول ” دبیرستان غیر دولتی در کرج” دانش آموزان را برای کنکور آماده کرده و بهترین آموزش را در کنار بهترین مشاوره ارائه می کند.

  • ذهن خود را برای کنکور آماده نمایید.

در طول کنکور شما باید ذهنی فعال داشته باشید تا در هنگام برگزاری آن، از شروع تا انتها، خسته نشوید و با انرژی کافی به سوالات پاسخ دهید. بنابراین حتماً سعی کنید خود را در موقعیت هایی مانند کنکور قرار دهید و چند باری خود را بیازمایید تا با فضای آن آشنا شوید. کنکور امتحانیست سرنوشت ساز که باید علاوه بر غلبه بر استرس و اضطراب بی مورد، این آمادگی را داشته باشید که چند ساعت بدون تحرک بتوانید به سوالات پاسخ دهید. بخش مهمی در آمادگی برای کنکور این است که پیش از هرچیزی بتوانید آمادگی لازم را قبل از روز موعود در خود ایجاد نمایید.

  • از کنکورهای سال قبل برای تمرین استفاده کنید

می دانیم که این سوالات روزی برای یک کنکور حقیقی استفاده شده است. بنابراین تلاش برای پاسخ به سوالات و در نهایت مقایسه درصدهایی که به دست آورده اید می تواند برای تعیین سطح شما بسیار مفید باشد. تمام تلاش خود را به کار ببندید که این سوالات را حداقل با شبیه سازی حالت کنکور برای خود برگزار کنید تا در آن حال و هوای مشابه بتوانید خود را محک بزنید. ما این اطمینان را به شما می دهیم که برای آشنایی با کنکور بهترین فضای آموزشی را در مهر اول “دبیرستان غیر دولتی در کرج” برای دانش آموزان فراهم آورده ایم.

  • راه حل های سریع برای رسیدن به پاسخ را یاد بگیرید.

یک تفاوت اصلی که بین پاسخ دادن به سوالات امتحانات تشریحی و سوالات تستی وجود دارد، راه حل هایی است که باید به کار رود. مطمئنا برای سوالات کنکور باید از بهترین و خلاصه ترین روش ها در سریعترین زمان به پاسخ رسید. از سوی دیگر برخی فرمول ها و کدها که دانش آموزان برای حفظ کردن برخی اصطلاحات و تعریفات مهم استفاده می نمایند می توانند روشی باشد برای یادآوری سریع آنچه که آن ها را به پاسخ صحیح می رساند.

از نکات مورد استفاده در آمادگی برای کنکور، به یاد آوردن فرمول ها، نمودارها و تصاویر با استفاده از کلیدهای میانبر بوده که این امر کمک به سزایی در صرفه جویی در زمان می نماید. مهر اول تمام استاندارهایی که برای شناخته شدن بعنوان بهترین دبیرستان غیر دولتی در کرج ضروری بوده و برای موفقیت دانش آموزان در کنکور باید به کار بسته شود را در طی سال های فعالیت خود به خوبی ارائه نموده است.

  • حفظ تعادل بین توانایی ذهنی و جسمانی

در بسیار موارد توجه به آمادگی جسمی برای کنکور از سوی دانش آموزان نادیده گرفته می شود. در عین اینکه ذهن شما برای یک امتحان چهار ساعته باید آمادگی کافی را داشته باشد، باید این توانایی را نیز در خود تقویت نمایید که که برای چهار ساعت یکجا بنشینید. بنابراین هم تغذیه مناسب داشته باشید و هم به اندازه کافی ورزش کنید. تمام آن نکاتی که برای پشت سر گذاشتن یک امتحان کنکور موفق لازم باشد بدانید، توسط مشاورین مدرسه مهر اول ” دبیرستان غیر دولتی در کرج” در اختیار دانش آموزان قرار داده می شود. موفقیتی شیرین که بهترین سرنوشت را برای دانش آموزان رقم خواهد زد.

منبع: وبلاگ سایت مهر اول

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رفتن به نوار ابزار